SAMOCHÓD PRZEWOŻĄCY KOMBAJN DO PRAC LEŚNYCH SPŁONĄŁ W MIELNIE (GM. GRUNWALD)

Dziś w nocy, w środę 24 marca, w miejscowości Mielno w Gminie Grunwald doszło do pożaru ciągnika siodłowego z naczepą, na której przewożony był kombajn zrębowy – harwester, czyli maszyna służąca do prac leśnych wykorzystywana na zrębie.

Do zdarzenia doszło w okolicy miejscowości Mielno w Gminie Grunwald. Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie służby otrzymały zgłoszenie kilka minut przed godziną 2 w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się zestaw przewożący maszynę.

W momencie przybycia strażaków pożar był całkowicie rozwinięty. Na miejsce udały się” 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z: Frygnowa, Gierzwałdu i Zybułtowa.

Kierowca na szczęście zdołał samodzielnie opuścić pojazd.

Strażacy podali w sumie 4 prądy gaśnicze: 2 wody, 2 piany.Mimo, że akcja odbywała się na zewnątrz, strażacy z uwagi na duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Akcja gaśnicza trwała około godziny, później strażacy na prośbę policji oświetlali jeszcze teren zdarzenia.  Samochód, naczepa i harwester spłonęły doszczętnie.

Jak wynika z ustaleń policji do zdarzenia doszło podczas jazdy. W wyniku wystrzału opony kierowca ciągnika siodłowego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Następnie w wyniku zderzenia pojazd zapalił się i całkowicie spłonął.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *