REGION: ZWŁOKI 61-LATKI ZNALEZIONE W MIESZKANIU. ZATRZYMANO PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzewanego o zabójstwo 61-letniej kobiety. Mężczyzna kilka godzin po ujawnieniu ciała kobiety w jej mieszkaniu, został zatrzymany w jednej z miejscowości w powiecie węgorzewskim. Zatrzymany to syn zamordowanej kobiety.

W środę (19.01.2022) około godziny 10:30 w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna zostało znalezione ciało 61-letniej kobiety. Na miejsce wysłano policjantów z wydziału kryminalnego w tym specjalistów dochodzeniowo-śledczych oraz poinformowano prokuratora. Na ciele kobiety stwierdzono prany tłuczone głowy oraz szereg innych obrażeń skutkujących zgonem.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali osoby, które mogły posiadać istotne informacje w tej sprawie. Szybko ustalono dane personalne mężczyzny – syna kobiety, który – w oparciu o zebrane informacje – mógł mieć związek z jej śmiercią. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania.

Jeszcze tego samego dnia kilka minut po godz. 17:00 kętrzyńscy policjanci zatrzymali w jednej z miejscowości na terenie powiatu węgorzewskiego ustalonego 34-latka. Wszystkie okoliczności śmierci 61-latki i ewentualny udział 34-latka w tej sprawie, są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kętrzynie.

Jak informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, mężczyzna był już podejrzany o zabójstwo:

był podejrzany o zabójstwo z 2007 roku. Stwierdzono wtedy u niego niepoczytalność i osadzono w szpitalu psychiatrycznym. Sąd Okręgowy w Sieradzu w kwietniu 2020 roku na podstawie opinii biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że nie zagraża już bezpieczeństwu pod warunkiem systematycznego leczenia, uchylił internację.

KPP Kętrzyn, red

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *