REGION: ZATRZAŚNIĘTE AUTO, A W ŚRODKU 2-LETNIE DZIECKO. WYBITO SZYBĘ, POMOC PRZYSZŁA NA CZAS

Policjanci i strażacy pomogli matce wyciągnąć jej 2-letnie dziecko z samochodu po tym, jak zatrzasnęła kluczyki w aucie. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji służb ratunkowych dziecku nic się nie stało, a całe zdarzenie trwało zaledwie kilka minut. W tym przypadku doszło do zdarzenia losowego. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt samych w zaparkowanym samochodzie.

W piątek (04.06.2021) po godz. 12:00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Zdarzenie to miało miejsce w Orzyszu. Z uwagi na wysoką temperaturę, w trosce o zdrowie i życie dziecka, interwencja ta wymagała natychmiastowej reakcji.

Niezwłocznie na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie marki Ford, na tylnym siedzeniu w foteliku spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza. Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko.

Tym razem doszło do zdarzenia losowego, które zakończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać samych w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Wysokie temperatury powietrza i szybko nagrzewający się pojazd są realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Widząc takie nieodpowiedzialne sytuacje natychmiast reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

PWM, zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *