REGION: POSZUKIWANI WPADLI, BO… NIE MIELI MASECZKI

Policjanci z oleckiej komendy podjęli dwie interwencje wobec mężczyzn, którzy nie zakryli w przestrzeni publicznej maseczką ust i nosa. W obu przypadkach po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że są oni poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

W środę (24.03.2021r.) po godz. 11:30 w Olecku na ul. 11-go Listopada  policyjny patrol zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 28-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Olecka jest poszukiwany celem odbycia 2 miesięcy pozbawienia wolności za przywłaszczenie.

Kolejny mężczyzna, który nie stosował się do nakazu zakrywania ust i nosa został zauważony przez funkcjonariuszy po godz. 17:00 w Olecku na ul. Ełckiej. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że 39-latek jest poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy pozbawienia wolności za stalking. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za popełnione wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką otrzymali mandat. Następnie trafili do aresztu

Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *