REGION: WZIĄŁ MUFFINKĘ, ZAPŁACIŁ ZA BUŁKĘ. TO OSZUSTWO I PRZESTĘPSTWO!

16-latek sam sobie zrobił promocję w sklepie na kasie samoobsługowej. Wybrał sobie muffinkę, jednak na panelu kasy celowo wskazał tańszy produkt – bułkę. Takie zachowanie jest oszustwem. O tej sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci interweniowali w jednym z marketów w Ełku. Tam pracownicy zauważyli przy kasie samoobsługowej niepokojące zachowanie młodego chłopaka.

Okazało się, że 16-latek podczas zakupów próbował zaoszczędzić kilka złotych. Wziął sobie muffinkę, jednak na panelu kasy celowo wybrał tańsze pieczywo – bułkę. W ten sposób oszukał sklep na 4,28 złotych. Mimo, że ta kwota nie jest wysoka, taka „pomysłowość” jest oszustwem. 16-latek nie zdawał sobie sprawy, że jego zachowanie zostanie zauważone i może nieść za sobą konsekwencje.

Zgodnie z polskim prawem, takie działanie traktowane jest jako przestępstwo i wartość strat nie ma większego znaczenia. W tym przypadku, z uwagi na wiek chłopaka, o tej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *