REGENERACJA WTRYSKIWACZY – NAPRAWA I CZYSZCZENIE WTRYSKÓW

Proces kompleksowej regeneracji umożliwia przywrócenie wtryskiwaczom właściwych parametrów pracy, nawet w momencie, kiedy są bardzo zużyte i zabrudzone. Co więc wchodzi w zakres usługi regeneracji i co pozwala uzyskać tak dobre rezultaty? Pierwszym, ważnym etapem jest gruntowna diagnostyka realizowana przy użyciu odpowiednich narzędzi i testerów. To właśnie wtedy określany jest stan techniczny wtrysków i lokalizowane są wszelkie uszkodzenia. Kolejnym krokiem jest czyszczenie zdemontowanych części, co w profesjonalnych serwisach wykonuje się w myjkach ultradźwiękowych. Oczywiście duże znaczenie mają odpowiednie środki chemiczne stosowane w trakcie mycia.

Niezbędny etap naprawy stanowi też wymiana niesprawnych, zużytych i zniszczonych elementów wtryskiwacza. Na koniec efekty naprawy sprawdzane są na specjalnym stole probierczym, który weryfikuje parametry wtrysków w warunkach analogicznych do pracy w silniku. 

 

Dobrze wykonana regeneracja wtryskiwaczy pozwala pracować im w pełni sprawnie i wydajnie przez kolejne tysiące kilometrów (około 150 tys.). Jednym z serwisów, który oferuje tego rodzaju usługę, jest Bosch Service Pawlik, mogący się pochwalić 30-letnim doświadczeniem w naprawie podzespołów układu paliwowego w Dieslach. Co prawda siedziba serwisu znajduje się w Stalowej Woli na Podkarpaciu, ale aby skorzystać z naprawy, wcale nie trzeba osobiście umawiać się na wizytę. Dzięki przesyłkom kurierskim warsztat realizuje zlecenia napływające z całej Polski, więc jedyne co trzeba zrobić, to zlecić wymontowanie wtryskiwaczy i odpowiednie ich zapakowanie. Przesyłkę należy przekazać kurierowi, który na życzenie klienta może być zamówiony przez serwis.

 

Czemu warto skorzystać z naprawy i czyszczenia wtrysków w Bosch Service Pawlik? – ponieważ wtryski odzyskują niemalże fabryczne wartości, więc zakup nowych, o wiele droższych części staje się zbędny. Co więcej, usługa regeneracji trwa przeważnie do 2 dni roboczych, a naprawiane wtryski objęte są dwuletnim okresem gwarancyjnym (bez limitu kilometrów!).

Jeśli więc nasz samochód daje pierwsze objawy awarii wtryskiwaczy, warto sprawdzić ich stan i zareagować odpowiednio szybko, aby nie uruchomić pojazdu na dłuższy czas.

artykuł sponsorowany

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *