RANKING PERSPEKTYW 2019: CZTERY LICEA Z POWIATU W RANKINGU – SALEZJAN NAJWYŻEJ

Perspektywy ogłosiły coroczny ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Najlepiej ze szkół Powiatu Ostródzkiego wypadło Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Dominika Savio czyli popularny Salezjan.

Salezjanskie Liceum Ogólnokształcące im Dominika Savio wśród liceów uplasowało się w rankingu na 197 miejscu. Pozycja ta dała w województwie Warmińsko-Mazurskim wysoką 8-mą lokatę. Rok temu Salezjan był 166, a dwa lata temu 267.

W rankingu znalazło się także Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Leona Kruczkowskiego w Morągu oraz Liceum Ogólnokształcące – Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Ostródy. Bażyniak zajął 460 miejsce w Polsce i 14 miejsce w naszym województwie (rok temu 408), liceum z Moraga 914 miejsce w kraju, a ostródzki SMS 996 miejsce w Polsce.

Perspektywy pokusiły się także o ranking maturalny. Tutaj znalazło się 300 placówek. I tak: Salezjan jest 191, rok temu był 160. Jest to i tak jedyna szkoła z naszego powiatu ujęta w tym rankingu.

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *