PODCZAS PRZYSIĘGI TERYTORIALSÓW KS. PPOR. WOJCIECH PŁOSZEK WRĘCZYŁ W IMIENIU EWANGELICKIEGO BISKUPA WOJSKOWEGO ODZNAKĘ PŁK. BRYSIOWI

Przysięga wojskowa jest jedynym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. To wyraz patriotyzmu, oddania i zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Dzień ten zapisuje się w kartach pamięci każdego żołnierza i ich rodzin jako szczególny, zwieńczający trud, jaki włożyli podczas całego szkolenia, ale także będący początkiem dalszej drogi jako żołnierza Wojska Polskiego. 

W sobotę, 20 marca br. w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło blisko 60 ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego czy ełckiego.
Wśród nich znaleźli się nauczyciele, pielęgniarki, studenci, psychologowie, mistrz Polski w MMA oraz mistrzyni w sztafecie 4x100m, strażacy z OSP, instruktor jazdy konnej i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno – chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.
Pamiętajcie, że każdy kto zdecydował się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, po to, by służyć swojej Ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Gratuluje wam decyzji, jaką podjęliście i jednocześnie dziękuję ze zdecydowaliście się służyć w tym trudnym czasie pandemii. Jestem pełen uznania dla Was , gdyż ukończyliście wyczerpujące szkolenie podstawowe i jesteście gotowi do wsparcia lokalnej społeczności – zwrócił się do żołnierzy Dowódca 4W-MBOT.
Podczas uroczystości, płk Mirosław Bryś został uhonorowany odznaką okolicznościową 100-lecia Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego „Soli Deo Gloria”. W imieniu Ewangelickiego Biskupa Wojskowego medal wręczył ks. ppor. Wojciech Płoszek, składając jednocześnie podziękowanie za współpracę na rzecz duszpasterstwa wojskowego.
Miłym akcentem po zakończeniu uroczystości przysięgi wojskowej, było gromkie „sto lat” odśpiewane dla Dowódcy Brygady i symbolicznie wręczone kwiaty z okazji zbliżających się urodzin.
ppor. Anna Szczepańska
ekspert ds. komunikacji 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *