PREMIER MORAWIECKI ODWIEDZIŁ MIŁAKOWO, DOBRE MIASTO I ŁUKTĘ

Wczoraj premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Dobre Miasto i Miłakowo oraz na wieść o ewakuacji harcerzy, Łuktę.

W Dobrym Mieście premier spotkał się z przedsiębiorcami w siedzibie firmy cukierniczej Jutrzenka, gdzie prezentował założenia „Polskiego Ładu”.

Podobną tematykę miało także spotkanie w Miłakowie, gdzie premier spotkał się z mieszkańcami gminy Miłakowo i Burmistrzem Krzysztofem Szulborskim. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała ona 2 mln zł. Gmina dostała także w ostatnim czasie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remonty i budowę dróg.

W Miłakowie premier Mateusz Morawiecki złożył także kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Na wieść o ewakuacji 68 harcerzy z okolic miejscowości Białka w Gminie Łukta, premier udał się także do Łukty, gdzie do miejscowej Szkoły Podstawowej przewieziono ewakuowanych. Operację transportu harcerzy przeprowadzili wspólnie strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP, okolicznych jednostek OSP oraz leśnicy z Nadleśnictwa Miłomłyn, koordynował ją Zastępca ostródzkiego Komendanta Powiatowego PSP. Do Łukty przybył także Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Premier przerwał robocze spotkanie w Miłakowie i udał się wraz z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim do szkoły podstawowej Łukcie, gdzie spotkał się z harcerzami i służbami biorącymi udział w ewakuacji. Podziękował służbom i Wójtowi Gminy Łukta Robertowi Malinowskiemu za pomoc w ostatnich burzowych dniach oraz organizację opieki dla dzieci i ich opiekunów.

Foto: KPRM, st.kpt Grzegorz Różański, poseł Zbigniew Babalski

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *