POŻAR WIELORODZINNEGO BUDYNKU MIESZKALNEGO NA UL. DEMOKRACJI W OSTRÓDZIE

Dziś, 2 grudnia w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku w budynku mieszkalnym przy ul. Demokracji w Ostródzie. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej i 34 strażaków.

O godz. 16:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Demokracji. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar konstrukcji dachu budynku wielorodzinnego, zarządzanego prze Miejską Administrację Budynków Komunalnych (MABK).

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, wszyscy mieszkańcy opuścili swoje mieszkania przed przybyciem strażaków. Akcja gaśnicza polegała na podaniu dwóch prądów wody wewnątrz budynku i przygotowaniu trzeciego z zewnątrz. Odłączono także prąd w budynku, a gazownicy zakręcili gaz.

Na szczęście dzięki szybkiej akcji strażaków udało się działania ograniczyć tylko do konstrukcji dachu. Ostatecznie uszkodzeniu uległo około 20 metrów kwadratowych dachu. Część została spalona, część uległa okopceniu.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, choć w trakcie działań wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego do uskarżającej się na osłabienie pod wpływem emocji starszej, ponad 90-letniej kobiety. Po przebadaniu starsza pani pozostała na miejscu zdarzenia.

Jako, ze pożar mógł być bardzo rozwojowy, w akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów strażaków – 3 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, a także Ochotnicze Straże Pożarne z Ostródy, Pietrzwałdu, Ornowa, Starych Jabłonek.

Co ciekawe, 11 lat temu, 11 listopada 2010 roku w tym samym budynku także doszło do pożaru, jednak wtedy straty były większe, a 2 rodziny straciły dach nad głową.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *