POŻAR W GALERII MAZURSKIEJ W OSTRÓDZIE! DUŻE STRATY W ŚRODKU (FOTO+VIDEO)

Dziś, w niedzielę 14 sierpnia około godz. 19 doszło do pożaru śmietnika umiejscowionego przy zewnętrznej ścianie Galerii Mazurskiej w Ostródzie od strony ul. Wyszyńskiego. Niestety, jak wynika z nieoficjalnych informacji, straty są spore, także wewnątrz budynku.

Na miejsce wezwano wiele zastępów straży pożarnej – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie oraz m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Ostródzie , OSP Brzydowo , OSP KSRG Ornowo i OSP Stare Jabłonki .

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak straty są duże. Oprócz samej wiaty śmietnikowej ucierpiała też poważnie elewacja zewnętrzna.

Jak wynika z naszych, nieoficjalnych informacji, zniszczeniu m, in. od temperatury uległy też niektóre fragmenty wnętrza i pomieszczeń sklepowych i usługowych, a także część wyposażenia. W całe galerii, oprócz zadymienia, unosił się też specyficzny, bardzo intensywny zapach spalenizny.

Strażakom udało się opanować pożar i go ugasić, jednak w samej galerii wciąż panowało bardzo duże zadymienie. Obecnie strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu – kamery termowizyjnej, w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzają wnętrze budynku pod kątem ewentualnego zarzewia ognia.

Niestety wydaje się, że wiele firm, które mają sklepy bądź punkty usługowe w galerii poniesie spore straty z powodu dzisiejszego wydarzenia.

Na chwilę obecną nie znane są przyczyny powstania pożaru.

http://

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *