POŻAR ŚMIETNIKÓW PRZY GALERII MAZURSKIEJ. ZNALEZIONO CIAŁO – WIĘCEJ INFORMACJI (FOTO)

Dziś z samego rana informowaliśmy Was o nocnym pożarze śmietników w okolicy Galerii Mazurskiej przy ul. Jana Pawła II i znalezionych podczas akcji zwęglonych zwłokach ludzkich. Teraz mamy więcej informacji dotyczących tej tragedii.

Służby otrzymały wezwanie do pożaru śmietników przy Galerii Mazurskiej po godz godz. 1 w nocy w sobotę 6 maja. Płonęła ta sama wiata śmietnikowa, co w sierpniu zeszłego roku. O tamtym pożarze informowaliśmy Was tutaj: POŻAR W GALERII MAZURSKIEJ W OSTRÓDZIE! DUŻE STRATY W ŚRODKU (FOTO+VIDEO)

Dzięki temu, że po tamtym pożarze wiaty zostały odsunięte od galerii, a okna zostały zamurowane, tym razem sama galeria nie ucierpiała, niestety znaleziono ciało człowieka.

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie:

Paliła się wiata śmietnikowa o wymiarach około 12 metrów na 3 metry. Pożar był rozwinięty, cała wiata była w płomieniach. Zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy oraz oficera w dyspozycji komendanta. Podano 2 prądy gaśnicze wody. Podczas działań gaśniczych ratownicy znaleźli zwęglone ciało człowieka – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski

Obok wiaty znajdowała się specjalnie wydzielona przestrzeń do składowania makulatury. Tam właśnie odnaleziono ciało.

Podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie poinformował, że dzisiejszej nocy doszło do pożaru 11 szt. śmietników przy Galerii Mazurskiej.

Podczas prowadzonej akcji gaśniczej ujawniono zwłoki ludzkie. Nie jesteśmy na razie  wstanie określić, czy mówimy o kobiecie czy mężczyźnie, na pewno o osobie dorosłej – powiedział nam podkom. Michał Przybyłek.

Czynności pod nadzorem prokuratora dokonała grupa dochodzeniowo-śledcza. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium do dalszych badań.

Będziemy badali, co było przyczyną pożaru, czy mówimy o udziale osób trzecich czy ewentualnie o jakimś nieszczęśliwym wypadku. Będziemy badać także, w wyniku czego osoba, której zwłoki znaleziono, poniosła śmierć. Czy przyczyniły się do tego osoby trzecie, czy też ewentualnie doszło do wypadku – np. ta osoba usnęła z papierosem. Będzie określana też tożsamość osoby – czy np. mogła to być osoba bezdomna – poinformował podkom. Michał Przybyłek

Policja będzie wykonywać czynności z udziałem biegłego, które pomogą określić, jak doszło do pożaru.

Foto: kpt. Damian Koch, KP PSP Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *