POŻAR GARAŻU Z SAMOCHODEM W ŚRODKU W SAMINKU (GM. DĄBRÓWNO). AUTU SPŁONĘŁO

Wczoraj, w poniedziałek 13 września po godzinie 22:00 doszło do pożaru drewnianego garażu w miejscowości Saminek w Gminie Dąbrówno. W garażu znajdował się m.in. samochód, który spłonął.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu około godz. 22:15.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, do pożaru zadysponowano 4 zastępy strażaków – 1 z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, 2 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrównie oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Saminie i policja.

W momencie przybycia strażaków na miejsce, garaż drewniany był całkowicie objęty pożarem. W środku garażu składowane było drewno opałowe, znajdował się tam także samochód marki toyota. Strażacy podali wodę z dwóch linii gaśniczych, w trakcie akcji korzystali z aparatów ochrony dróg oddechowych, by zabezpieczyć się od ewentualnych dymów pożarowych, substancji toksycznych i wysokiej temperatury – relacjonuje G. Różański

Po ugaszeniu pożaru nastąpiła częściowa rozbiórka nadpalonych elementów i pryzmy z drewnem w celu dogaszenia ewentualnych zarzewi ognia.

Strażacy na miejscu pracowali ponad 2 godziny.

Przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie, który znajdował się w garażu

Foto: OSP Samin

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *