POŻAR GARAŻU I DOMU W KITNOWIE W GM. GRUNWALD! 2 OSOBY POSZKODOWANE

Do pożaru budynku mieszkalnego i garażu w Kitnowie w Gminie Grunwald doszło dziś, w niedziele 17 września około godz. 14:00. na miejscu pracowało 9 zastępów strażaków.

Służby zostały poinformowane o pożarze około godz. 14:00. na miejsce udali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych.Mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie poinformował nas, że pożar rozpoczął się w garażu przybudowanym do budynku mieszkalnego i rozprzestrzenił sie na drewniane elementy dachu domu.

W budynku w momencie zaistnienia pożaru znajdowało się 5 osób, z czego 2 w garażu. Wszyscy opuścili budynek przed przyjazdem strażaków na miejsce zdarzenia. 2 osoby doznały niewielkich poparzeń dłoni. Jesli chodzi o budynek mieszkalny, został on uratowany – udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru poza elemrnty drewniany dachu. – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski

Informacje te potwierdza rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. kpt. Grzegorz Różański, strażakom udało się opanować pożar. 2 osoby zostały poszkodowane odnosząc obrażenia i poparzenia dłoni i trafiły pod opiekę Zespołu ratownictwa Medycznego.

Działania trwały około dwóch godzin. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Ostróda w tym oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego oraz z zastępy OSP z Gierzwałdu, Frygnowa, Dylewa, Dąbrówna i Marwałdu. Łącznie 9 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia: KP PSP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *