POWIAT: POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU – BYŁO BEZPIECZNIEJ NIŻ ROK TEMU

Policjanci podsumowali „Majowy weekend” na drogach powiatu ostródzkiego.

W miniony weekend policjanci zwracali szczególną uwagę m. in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości oraz to, czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie. Było bezpieczniej niż podczas „Majowego weekendu” w 2018 roku. Wtedy na drogach powiatu ostródzkiego doszło do 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne a 1 zmarła.

„Majowy weekend 2019” rozpoczął się zdarzeniem drogowym w gminie Łukta. Na drodze wojewódzkiej 530 pomiędzy Ostródą a Łuktą doszło do zderzenia dwóch pojazdów: osobowego fiata oraz osobowego busa, którym podóżowały dzieci z morąskiemu domu dla dzieci „Promyk”. Ze wstępnych ustaleń zdarzenie wyglądało groźnie – 4 osoby, w tym 3 nastolatki trafiły do szpitala. Tam jednak okazało się, że obrażenia jakie poszkodowani ponieśli na skutek zdarzenia są niegroźne i zdarzenie zostało przekwalifikowane na kolizję drogową. W miniony weekend doszło jeszcze do 15 innych kolizji drogowych.

Od wtorku (29.04.2019r.) do niedzieli (05.05.2019r.) na drogach powiatu ostródzkiego pracowało 78 policjantów. W tym czasie funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 330 kierowców i wszyscy byli trzeźwi.  Policjanci nałożyli na kierujących 135 mandatów karnych, w tym głównie za przekroczenie prędkości.

W ręce policjantów „wpadło” 3 kierujących, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień. Mundurowi zatrzymali również 15 dowodów rejestracyjnych.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *