POTRĄCENIE PIESZEGO, OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NA STACJI PALIW I KOLIZJE NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO W WEEKEND

Podczas minionego weekendu doszło do 4 niegroźnych kolizji drogowych na terenie powiatu ostródzkiego. Zatrzymano kierujących pod działaniem alkoholu w tym kolejnego rowerzystę, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych. Do poważnego zdarzenia doszło na ul. Olsztyńskiej gdzie potrącono pieszego. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

W piątek (25.02.22) w m. Rychnowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 43-letniego kierującego ciężarówką renault, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Zawartość alkoholu w jego organizmie to 0,3 promila alkoholu.

W sobotę (26.02.22) w Ostródzie na jednaj ze stacji paliw doszło do obywatelskiego ujęcia 25-letniego kierującego, który zdecydował się prowadzić swoje audi w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Cieszy fakt, że świadomość osób postronnych w zakresie zagrożenia jakim są nietrzeźwi kierujący systematycznie wzrasta i doprowadza do ich eliminowania z ruchu po naszych drogach.

Również w sobotę w m. Tułodziad 35-letni mężczyzna poruszał się rowerem znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Za nieodpowiedzialną jazdę na mężczyznę interweniujący policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 2500,- złotych.

W m. Durąg patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 63-letniego kierowcę forda, który prowadził swój pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Zawartość alkoholu w jego organizmie to 0,3 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W godzinach wieczornych na ul. Olsztyńskiej w Ostródzie doszło do potrącenia 21-letniego pieszego, który przechodził w wyznaczonym do tego miejscu. 34-letni kierujący seatem miał nie zauważyć młodego mężczyzny w wyniku czego na niego najechał. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy został zabrany do szpitala. Sprawca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Obsługujący je policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy w/w.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *