Zbigniew Babalski

POSEŁ ZBIGNIEW BABALSKI ODCHODZI Z POLITYKI! NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA KOLEJNĄ KADENCJĘ!

Kończy się pewna era w ostródzkiej polityce. Podczas wczorajszych (2 września 2023) uroczystości dożynkowych Gminy Ostróda w Kajkowie Zbigniew Babalski, ostródzki poseł na sejm poinformował, że kończy swoją karierę polityczną, co oznacza, że nie wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Wyraźnie wzruszony Zbigniew Babalski powiedział, że ostatnie okoliczności, które się pojawiły w jego życiu osobistym, sprzyjają zakończeniu kariery politycznej.

Jak powiedział:


Okoliczności, o których nie chcę mówić. Dziękuję nie tylko za te 16 lat, ale również za lata kiedy byłem burmistrzem oraz wojewodą.

Podziękował też mieszkańcom powiatu – jak powiedział, 4 lata temu, podczas poprzednich wyborów,  z samego powiatu ostródzkiego uzyskał blisko 8 tysięcy głosów.

Proszę państwa, byście w tych przyszłych wyborach za półtora miesiąca wybierali ludzi, których znacie, ludzi pracowitych, ludzi mądrych, którzy będą dbać o Polskę i o naszą małą ojczyznę – zakończył poseł z Ostródy.

Zbigniew Babalski w latach 1994 do 1998 był radnym i burmistrzem Ostródy, następnie do 2001 roku pełnił funkcję wojewody. W wyborach parlamentarnych w roku 2007 uzyskał mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W sumie posłem jest przez 4 kadencje, w ostatnich wyborach uzyskał w okręgu elbląskim  19 293 głosy. Od 2015 do 2018 roku pełnił też funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Post Author: redakcja

1 thought on “POSEŁ ZBIGNIEW BABALSKI ODCHODZI Z POLITYKI! NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA KOLEJNĄ KADENCJĘ!

    Zorro

    (10 września 2023 - 01:37)

    Jednego mniej, ciekawe gdzie willę ma za cegły ze spichlerza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *