PORAŻKA SIATKARZY INDYKPOLU AZS OLSZTYN NA INAUGURACJĘ PLUS LIGI W IŁAWIE

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu PlusLigi 2021/2022, ulegli Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Przypomnijmy, że ze względu na remont hali Urania w Olsztynie w tym roku siatkarze AZS rozgrywać będą swoje mecze domowe w Iławie.

Sobotnie spotkanie, przy komplecie iławskiej publiczności, rozpoczęli: Jan Firlej, Robbert Andringa, TJ DeFalco, Szymon Jakubiszak, Taylor Averill, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

Początkowo mecz był bardzo wyrównany, lecz grę prowadzili gospodarze (6:4, 11:9), a z czasem nawet powiększyli swoją przewagę (14:11). Goście nie złożyli broni i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Opłaciło się to, bowiem w końcówce partii wyszli oni na trzypunktowe prowadzenie (20:17). Nie oddali go już i wygrali pierwszą partię 25:22.

Rzeszowianie kontynuowali dobrą grę w drugiej partii, która rozpoczęła się od ich prowadzenia 6:1. Resovia systematycznie powiększała swoją przewagę (9:3, 12:4). Marco Bonitta zareagował, zastępując na parkiecie swojego kapitana Robberta Andringę irańskim przyjmującym Meisamem Salehim. Natomiast na rozegraniu Jana Firleja zmienił Karol Jankiewicz, co poskutkowało odrobieniem strat (12:16). Końcówka ponownie jednak należała do gości, którzy wygrali jeszcze pewniej 25:18.

Salehi i wprowadzony także Jan Król, dali mocny impuls na początku trzeciego seta, którego Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął od prowadzenia 3:1. Goście jednak szybko wyrównali (5:5), ale akademicy przez dłuższy czas dotrzymywali im kroku. Taki stan trwał tylko chwilę – znów mieliśmy remis (10:10), potem Resovia wrzuciła piąty bieg i w kolejnych akcjach pewnie zwiększała swoją przewagę (13:11, 18:15, 20:16), aby ostatecznie cieszyć się z wygranej 25:20, a w całym spotkaniu 3-0.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów (niedziela, 10.10.2021).

Źródło: AZS Olsztyn

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *