PORAŻKA NA INAUGURACJĘ II LIGI. SOKÓŁ PRZEGRYWA Z POGONIĄ GRODZISK MAZOWIECKI 0:2

Z dużym niepokojem kibice Sokoła Ostróda oczekiwali na inauguracyjne spotkanie rozpoczynającego się właśnie nowego sezonu II ligi. Duże zmiany w klubie i drużynie – skład Sokoła w porównaniu z zeszłym sezonem zmienił się nie do poznania i dopinany był niemal do ostatniej chwili. Niestety obawy te potwierdziły się i Sokół na własnym boisku przegrał z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2.

Bramki dla gości strzelili już w 12 minucie były zawodnik ostródzian Wojciech Kalinowski oraz z rzutu karnego, po faulu na nim samym, Jean Franco Sarmiento w 51 minucie.

Zespół Pogoni w całym spotkanie miał więcej z gry, dobrze się bronił i kąśliwie atakował. Ostródzianie próbowali naciskać rywala, grali ambitnie, jednak bez skutku bramkowego. Gdy już dochodziło do sytuacji strzeleckich, świetnie spisywał się w bramce Pogoni Haluch. P{o prostu zabrakło piłkarskich argumentów.

Mamy nadzieję, że są to złe miłego początki i z każdym meczem drużyna trenera Jarosława Kotasa będzie coraz bardziej zgrana, co przełoży się na lepszą grę i punkty ligowe w tym trudnym sezonie.

Sokół Ostróda – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2

Bramki: 12. Kalinowski, 51. Franco (karny)

Żółte Kartki:   Klimek (Sokół) – Żembrowski (Pogoń)

Sokół Ostróda: Rabin – Klimek, Dowgiałło (Zyznowski 64′), Dzięcioł (Skórecki 46′), Rugowski (Przyborowski 90′), Chojnowski (Słupski 46′), Dymerski, Sobolewski (Wasiak 80′), Stępień, Drabik, Flak

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Haluch – Maślanka, Choroś, Zembrowski, Łoś (Theus 90′), Czajkowski, Gzielo (Owczarek 87′), Kołaczek, Kalinowski (Jaron 79′), Wrzesiński (Urbański 79′), Jean Franco (Sacharuk 88′)