PONAD STU NOWYCH POLICJANTÓW NA WARMII I MAZURACH – CZTERECH TRAFI DO OSTRÓDY

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie ponad stu nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie wyjątkowe ze względu na okoliczności, ale również ze względu na tak dużą liczbę nowych policjantów przyjętych do służby. Proces rekrutacyjny wciąż trwa, a do zapełnienia pozostaje coraz mniej wolnych miejsc dla chętnych, do podjęcia służby w Policji na Warmii i Mazurach.

To kolejne ślubowanie, które niestety odbyło się bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. A było to ślubowanie wyjątkowe ze względu na tak dużą liczbę nowych policjantów, którzy w obecności swojego szefa – nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – przysięgali w czwartek (29.04.2021) „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

To drugie w tym roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Pierwsze odbyło się w styczniu i wtedy również liczba ślubujących była duża. Tym razem jeszcze bardziej wzrosła. W wyniku zakończonego kolejnego procesu rekrutacji, do służby wstąpiło 105 policjantów (w tym gronie 12 kobiet). Wkrótce rozpoczną szkolenie zawodowe w szkołach policji, a po jego pozytywnym zakończeniu, wrócą do jednostek w regionie.

Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie (22), KMP w Olsztynie (23), KMP w Elblągu (15) KPP w Piszu (6), KPP w Szczytnie (6), KPP w Ostródzie (4), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Bartoszycach (3), KPP w Braniewie (3), KPP w Ełku (3), KPP w Giżycku (3), KPP w Nidzicy (3), KPP w Olecku (3), KPP w Gołdapi (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (2), KPP w Działdowie (1), KPP w Mrągowie (1) i KPP w Węgorzewie (1).

Kolejne przyjęcie nowych policjantów do służby planowane jest w lipcu. Proces rekrutacji do Policji wciąż trwa. Obecnie pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie opracowują około 150 złożonych aplikacji. Do obsadzenia pozostało 65 wolnych etatów (a więc zaledwie 1,7 % całego dostępnego stanu etatowego w garnizonie warmińsko-mazurskim).

Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *