POŁOŻNA ZE SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W OLSZTYNIE ZWYCIĘŻCZYNIĄ W KONKURSIE „POŁOŻNA NA MEDAL”!

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej zwyciężyła w konkursie na najlepszą położną w Polsce.

Laureatka 8. edycji konkursu otrzymała 711 głosów od mam oraz pacjentek, którymi opiekowała lub opiekuje się Małgorzata Drężek-Skrzeszewska.
Do ubiegłorocznej edycji plebiscytu zostało zgłoszonych 611 położnych z całej Polski, na które można było głosować od 1 kwietnia do 31 grudnia. Zasady konkursu były bardzo ostre – w trakcie jego trwania 1 pacjent lub osoba z rodziny mogła oddać tylko 1 głos.
– Jestem położną od prawie 20 lat. Obecnie pracuję w Klinicznym Oddziale Ginekologii Onkologicznej – jako położna oddziałowa, a także asystent w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie – mówi o sobie najlepsza zdaniem pacjentek położna w Polsce. – Jestem magistrem położnictwa i pedagogiki społecznej oraz specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Skończyłam studia podyplomowe z Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Audytor wewnętrzny ISO. Obecnie prowadzę prace nad rozwojem naukowym, celem przygotowania rozprawy doktorskiej.
Małgorzata Drężek-Skrzeszewska prowadzi też prywatną szkołę rodzenia i świadczy usługi położnicze – od trzech lat przyjmuje porody domowe.
– Tytuł „Położna na medal” jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens. Zwłaszcza, że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej – wyjaśniła Małgorzata Drężek-Skrzeszewska.
Jej sukces jest kolejnym osiągnięciem położnej ze Szpitala Wojewódzkiego. Elżbieta Wójtowicz, pracująca w bloku porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie zdobyła srebrny medal w czwartej edycji konkursu na najlepszą położną w Polsce.
– Od ośmiu lat pierwsze dni stycznia są dla nas, dla organizatorów i pomysłodawców konkursu „Położna na medal”, zupełnie wyjątkowe. I to nie tylko z powodu, że możemy gratulować najlepszym położnym w kraju i najlepszym położnych z poszczególnych województw, ale także, dlatego, że widzimy jak ważne jest mówienie oraz umacnianie relacji na linii położne i kobiety w ciąży, matki, pacjentki, a także ich rodziny – powiedziała Iwona Barańska, przedstawicielka AMA – Akademia Malucha Alantan, pomysłodawcy kampanii i konkursu, które nieprzerwanie są prowadzone od 2014 roku.
Drugie miejsce w konkursie zajęła jeszcze jedna położna z Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Urszula Piskorska, która pracuje m. in. w ZOZ w Szczytnie.
Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *