POLICYJNY WEEKEND: BEZ WYPADKÓW, ALE NIE ZABRAKŁO NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu obyło się bez wypadków. Odnotowano jedynie 12 niegroźnych kolizji drogowych. 

Policjanci przebadali blisko 300 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie i ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję – stracił panowanie nad autem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Miał ponad 1,2 promile alkoholu w organizmie. Dwóch z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących poruszało się natomiast motorowerami.

Rekordzistą wśród nietrzeźwych kierowców okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Grunwald, który na terenie gminy poruszał się osobowym matizem. Badanie wykazało, że prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania.

Bez uprawnień i nietrzeźwy był również pewien mieszkaniec gminy Dąbrówno, którego policjanci zatrzymali w minioną sobotę na terenie gminy, z której pochodził. 44-letni mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Jeden z nietrzeźwych kierowców wpadł w miniony piątek (15.03.2019r.) bo przejechał na czerwonym świetle na jednym ze skrzyżowań w Ostródzie. Całe zdarzenie zarejestrował Ambulans Monitoringu Wizyjnego, którego kamery rejestrowały akurat to skrzyżowanie. Kierujący BMW – 41-letni mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W miniony weekend policjanci ujawnili również 39 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Jeden ze sprawców takiego wykroczenia stracił nawet prawo jazdy na 3 miesiące ponieważ jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *