POLICJA PODSUMOWAŁA ŚWIĄTECZNY WEEKEND W POWIECIE OSTRÓDZKIM

Policjanci podsumowali wielkanocny weekend. Od Wielkiego Piątku do świątecznego poniedziałku policjanci skontrolowali ponad 260 pojazdów.

Od Wielkiego Piątku do świątecznego poniedziałku na drogach powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 16 niegroźnie wyglądających kolizji.  Zatrzymali 7 kierowców, którzy poruszali się autami nie mając do tego uprawnień oraz 1 osobę z sądowym zakazem kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali też 2 dokumenty prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się również, że 2 kontrolowanych kierowców poruszało się pojazdami, które nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Pomimo apeli nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców. Tym razem funkcjonariusze w  wielkanocny weekend wyeliminowali z dróg 5 takich osób. Rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn, który mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie kierował osobowym golfem i spowodował kolizję. Kierujący jechał z nadmierną prędkością i wypadł z drogi. Na szczęście ani jemu ani jego pasażerowi nic się nie stało.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *