POCISKI ARTYLERYJSKIE ZNALEZIONE PRZY JEDNEJ Z ULIC W LUBAWIE

Policjanci z Lubawy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione na jednej z lubawskich ulic. Niewybuchy zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż podczas prac polowych w Lubawie zostały znalezione przedmioty przypominające swym wyglądem niewybuchy. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że są to pociski artyleryjskie kal. 105 mm. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej.  Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego, pociski pilnowali policjanci. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !!!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

KPP Iława

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *