PLECAK SZKOLNY ZAMIENILI NA ŻOŁNIERSKI – „WAKACJE Z WOT” – DODATKOWY TERMIN SZKOLENIA

Wychodząc naprzeciw młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ze względu na organizowanie tzw. „szesnastek” w czasie trwania roku szkolnego i akademickiego powstał projekt „Wakacje z WOT”. Pomysł na szkolenie podstawowe podczas ferii i wakacji to złoty środek na to aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń.

„Od początku roku w nasze szeregi wstąpiło ponad 400 żołnierzy co daje blisko 2900 żołnierzy pełniących służbę w szeregach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dużym zainteresowaniem wśród ochotników cieszy się projekt „Wakacje w mundurze” skierowany przede wszystkim do uczniów i nauczycieli ze względu na czas wolny od nauki, co nie znaczy że inni z tej opcji skorzystać nie mogą- a korzystają. Podczas tegorocznej edycji mamy wyjątkowo duże zainteresowanie projektem, zależy nam na każdym żołnierzu gdyż w niedalekiej przyszłości będziemy kształtować kolejny batalion lekkiej piechoty w Ełku co oznacza, że Brygada wciąż nie jest ukompletowana. Biorąc pod uwagę tak duże chęci pełnienia służby w naszych szeregach podjęliśmy kroki, aby uruchomić dodatkowe szkolenie podstawowe. W miniony weekend przyjęliśmy blisko 115 ochotników w Morągu i Braniewie by odbyli szkolenie podstawowe, w Olsztynie natomiast około 70 ochotników podjęło się szkolenia wyrównawczego. Następne szkolenie przewidziane jest na 23 lipca i 13 sierpnia” – informuje Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

O powołanie do terytorialnej służby wojskowej może ubiegać się każda osoba, która: ukończyła 18 lat; posiada obywatelstwo polskie; nie była karana za przestępstwa umyślne; posiada dobrą sprawność psychofizyczną; nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Ochotnicy mogą składać wnioski w najbliższej siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień lub z pomocą rekrutera 4W-MBOT – w tym celu zachęcam do odwiedzenia strony internetowej https://www.wojsko-polskie.pl/4bot/Rekruterzy/

Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *