PILNE! ZDERZENIE SAMOCHODU Z MOTOCYKLEM NA DK16 POD OSTRÓDĄ. NA MIEJSCU LPR, DROGA ZABLOKOWANA

Dziś, w piątek 19 sierpnia doszło do wypadku drogowego na DK16 pod Ostródą, w okolicy mostu na rzece Drwęcy. Zderzyły się ze sobą samochód osobowy z motocyklem. Na miejscu pracują służby,  po rannego motocyklistę przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do wypadku doszło przed godziną 18:00.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, do zdarzenia doszło w okolicy mostu na Drwęcy na krajowej szesnastce tuż za Ostródą.

Jak wynika z pierwszych przekazów świadków, motocyklista wyprzedzał kolumnę pojazdów, gdy jeden z pojazdów zaczął wykonywać manewr skrętu. Doszło do zderzenia.

Motocyklista jest przytomny, jednak z pierwszych informacji wynika, że doznał złamań. Po rannego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podróżującym samochodem osobowym nic się nie stało.

Informacje to potwierdza podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Motocyklista podczas manewru wyprzedzania kolumny pojazdów nie zauważył, że jeden z tych pojazdów daje kierunek w lewo i uderzył w jego bok. W wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń, najprawdopodobniej kończyny dolnej – informuje podkom. Michał Przybyłek

Na miejscu pracują służby – Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, straż pożarna i policja.

Krajowa 16-stka w tym miejscu jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci organizują objazdy: od strony Olsztyna przez Idzbark i Lubajny, zaś od strony Ostródy drogą S7 i starą siódemką.

Utrudnienia mogą potrwać przez dłuższy czas, więc jeśli udajecie się w kierunku Olsztyna, radzimy pojechać drogą S7 i 51.

Post Author: redakcja

1 thought on “PILNE! ZDERZENIE SAMOCHODU Z MOTOCYKLEM NA DK16 POD OSTRÓDĄ. NA MIEJSCU LPR, DROGA ZABLOKOWANA

    Kontakt do fotografa

    (21 sierpnia 2022 - 15:35)

    Witam. Bardzo bym prosiła o jakąś formę kontaktu z fotografem, który pojawił się na miejscu zdarzenia tuż po wypadku. Na podany przeze mnie adres email. Pilne. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *