PIJANY KIEROWCA „WPADŁ” W KAJKOWIE BO PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ

Patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się nietrzeźwy 28 latek. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj we wtorek 12 września w miejscowości Kajkowo na ul. Świetlińskiej policjant pełniący służbę w patrolu jednoosobowym, kontrolował prędkość z jaką kierowcy poruszają się w obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h w miejscowości Kajkowo.Około godziny 8:00 policjant zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Jak się okazało, przekroczenie prędkości nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 28 letnim kierowcą, funkcjonariusz wyczuł od niego alkohol. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz przypisaniem do jego konta 5 punktów karnych. Wkrótce odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z wykładnią kodeksu karnego za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Ostróda (pś)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *