PIELGRZYMKA 870 UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH Z POWIATU DO SANKTUARIUM W LUBAJNACH

 W środę 20 września odbyła się powiatowa Pielgrzymka Szkół Ponadpodstawowych do Sanktuarium Maryjnego w Lubajnach.

Organizatorem pielgrzymki był ks. prałat Roman Wiśniowiecki, Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryii Panny w Ostródzie oraz Powiat Ostródzki wraz z współorganizatorem, a jednocześnie gospodarzem uroczystości ks. Wiesławem Kaniugą, Proboszczem Parafii św. Benedykta w Lubajnach.W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego wraz z liczną delegacją uczniów oraz nauczycieli.
W Powiatowej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lubajnach wzięło udział 8️⃣870 uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z Ostródy. Kolumna pielgrzymów wyruszyła o godz. 09:30 z Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryii Panny w Ostródzie. Korowód pielgrzymów zabezpieczali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz ratownicy medyczni PCK Koło w Ostródzie.
Uczestnicząca w Mszy św. młodzież po raz kolejny miała okazję do wspólnego przeżywania duchowego, do wspólnej modlitwy oraz do zawierzenia swoich trosk, własnych indywidualnych intencji Matce Bożej.Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi wzięli udział w poczęstunku, w którego przygotowanie włączyły się Koło Gospodyń Wiejskich Luba, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa oraz Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU w Ostródzie.
Źródło: Powiat Ostródzki

Post Author: redakcja

1 thought on “PIELGRZYMKA 870 UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH Z POWIATU DO SANKTUARIUM W LUBAJNACH

    ooolooo

    (23 września 2023 - 12:58)

    Po co komuś jakieś lekcje! Teraz w szkole chodzi się na pielgrzymki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *