PIĘKNY SUKCES! FILIP CHEŁCHOWSKI Z OSTRÓDY MISTRZEM POLSKI W GRAPPLINGU ADCC!

W ten weekend w Warszawie odbywają się Mistrzostwa Polski jednej z największych federacji grapplingowych na świecie – ADCC. Ostródę reprezentował Filip Chełchowski z Akademii Młodego Wojownika. Reprezentował – i to jak! Nie miał sobie równych i zdobył złoty medal!

„Chudy” wystartował w kategorii 11-14 lat w wadze do 36 kilogramów. W tej kategorii w walce o Mistrzostwo Polski w Grapplingu miał 12 rywali, jednak Filip poradził sobie świetnie.
Już w pierwszej walce młody zawodnik Akademii Młodego Wojownika z Ostródy i Arrachionu Olsztyn nie dał szans swojemu przeciwnikowi. Po zaledwie 50 sekundach walka była zakończona poddaniem przez „kimurę”. Jak informuje Akademia Młodego Wojownika, kimura” to klucz na rękę działający na zasadzie dźwigni na bark.
Trudniejszy pojedynek Filip stoczył w kolejnej rundzie – tym razem mimo dominacji i przewagi Filipa, pojedynek toczył się do końca regulaminowego czasu. Jedna przewaga „Chudego” nie podlegała dyskusji i to on znalazł się w następnej rundzie. Tu znów było z górki i rywal zmuszony był poddać się przez „kimurę”.
W decydującej o Mistrzostwie Polski walce Filip nie pozostawił wątpliwości, kto zasługuje na ten tytuł. Po 90 sekundach było po walce, a rywal także został zmuszony do poddania przez „kimurę”!
Piękny tryumf, w całym turnieju i złoty medal zawisł na szyi Filipa.
Filip Chełchowski – Mistrz Polski w Grapplingu ADCC- to brzmi dumnie! Wielkie brawa i gratulacje!!
Ten sukces to także zasługa rodziców młodego zawodnika, trenerów Tomasza Sobczyńskiego i Pauliny Bońkowskich. Świetną robotę wykonała z Filipem  Agnieszka Wnukiewicz – Psycholog sportu. Zawodnika wspiera Budocentrum Ostróda.
Źródło: Akademia Młodego Wojownika

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *