PEWNY, NIEUSTĘPLIWY, CICHY BOHATER! OCENY PAWŁA DAWIDOWICZA W MECZU Z ANGLIĄ W MEDIACH

Wczoraj żyliśmy występem ostródzianina, wychowanka Sokoła Ostróda w meczu z Anglią. Dziś na spokojnie czas na podsumowanie jego występu. Jak oceny i opinie otrzymał po swoim, dla nas świetnym występie?

O samym meczu i grze Pawła pisaliśmy tutaj: ŚWIETNY MECZ PAWŁA DAWIDOWICZA! POLACY REMISUJĄ Z ANGLIĄ 1:1!!!

Jak oceniły jego grę media w całym kraju? Zobaczcie i poczytajcie sami poniżej:

Onet: skala 1-10

OCENA 6

Dobrze współpracował na prawej stronie z Kamilem Jóźwiakiem. Obaj szybko przekazywali sobie krycie, co ułatwiało nam grę w obronie. Świetnie zachował się w sytuacji, gdy w polu karnym szalał Raheem Sterling, wyczekując do końca co zrobi pomocnik Manchesteru City, nie dając się sprowokować do faulu. To przyniosło oczekiwany skutek, bo udało się wybić mu piłkę spod nóg w ostatniej chwili

Najwyższą ocenę otrzymał Lewandowski – 8, Krychowiak i Puchacz – 7. Najniższa ocena Szczęsny 2,5

Eurosport: skala 1-6

OCENA 5 (najwyższa wśród Polaków razem z Szymańskim! )

Był to zaledwie szósty mecz w kadrze obrońcy Hellasu, a wyglądał na boisku jakby zaliczył ich przynajmniej 10 razy tyle. Zabezpieczał prawy sektor obrony, świetnie uzupełniał się z Jóźwiakiem, a nawet podłączał się do akcji ofensywnych.

Była to najwyższa ocena wśród Polaków. Identyczną otrzymał strzelec bramki Szymańki. Lewandowski, Glik, Puchacz otrzymali po 4,5. Najniżasa ocena – Szczęsny – 2,5.

Sport.pl: skala 1-6

OCENA 4

Niespodziewanie w podstawowym składzie. Pokazał Paulo Sousie, że może na niego liczyć. Ustawiony bliżej prawej strony w trójce stoperów Dawidowicz kontrolował ruchy Jacka Grealisha, nie dając pograć gwieździe Manchesteru City. Bardzo dobrze współpracował z Glikiem i Bednarkiem, będąc jednym z cichych bohaterów meczu.

Najwyższą ocenę otrzymał Krychowiak – 5. Najniższą Szczęsny – 2

Piłka Nożna: skala 1-6

OCENA 4

Jego obecność w podstawowej jedenastce była jedną z większych niespodzianek. Szybko jednak udowodnił, że Sousa w jego przypadku się nie pomylił. Był agresywny, doskakiwał do rywali, a kiedy trzeba było to wychodził za przeciwnikiem nawet na jego połowę.

Najwyższa ocena Lewandowski – 5, najniższa Szczęsny – 2,5

Interia.pl: skala 0-6

OCENA -4

Zagrał w drużynie narodowej po raz szósty i nie zawiódł. Refleks, wyprzedzanie rywala w przyjęciu piłki, a nawet wprowadzenie jej do gry – to były jego atuty. To jego najlepszy występ w „Biało-Czerwonych”.

Najwyższa ocena – Moder, Lewandowski, Szymański – 5, najniższa Szczęsny – 2

Meczyki.pl: skala 1-10

OCENA 7

O Dawidowicza mogliśmy obawiać się najbardziej, tymczasem on nie zszedł poniżej poziomu kolegów z bloku obronnego. Raz po raz z dobrej strony pokazywał się w defensywie, a zdarzyło mu się też dobre podłączenie do przodu, choćby w 4. minucie, gdy dośrodkowaniem odnalazł Puchacza, kończącego akcję strzałem po drugiej stronie boiska.

Najwyższe oceny otrzymali Glik, Linetty, Krzychowiak, Lewandowski – 8. Najniższą Buksa – 4

Wprost: skala 1-10

OCENA 7

Rewelacyjny występ piłkarza Hellasu Verona. Ten mecz może być jego wizytówką na lata. Zawsze był tam, gdzie akurat powinien być i w znakomitej większości przypadków kasował zagrożenie. Najbardziej dał się we znaki Grealishowi, który próbował na nim swoich sztuczek, lecz niemal na żadną nasz defensor nie dał się nabrać. Oby taki poziom utrzymywał zawsze.

Najwyższe oceny – Krychowiak i Lewandowski – 8. Najniższa ocena Buksa – 4

Weszło.com skala 1-10

OCENA 8

Mateusz Borek powiedział kiedyś, że to będzie polski Mats Hummels. Coś nam podpowiada, że kariery na miarę utytułowanego Niemca już nie zrobi, ale przez te konkretne 90 minut wyglądał tak, jakby zaraz po zgrupowaniu jechał grać pierwszoplanową rolę w Bayernie czy innej Borussii Dortmund. Zawsze na miejscu, zawsze dobrze ustawiony. Gdy trzeba było wyskoczyć wyżej, to wyskakiwał. A gdy trzeba było poczekać na rywala i skasować go jak bilet w automacie, to wyczekał i skasował. Nie zrobił pół fałszywego ruchu. Prawdopodobnie najlepszy mecz w jego karierze.

Najwyższe oceny – Krychowiak i Lewandowski – 9, najniższa Buksa – 4

Sport.tvp 1-10

OCENA 7

Jego obecność w składzie była pewnym zaskoczeniem. Mecz z San Marino zobaczył z ławki rezerwowych, a w spotkaniu z Albanią pojawił się na boisku w trakcie meczu. I wtedy nie wyglądało to dobrze. Po jego stronie boiska mieliśmy mnóstwo problemów. Przed meczem z Anglią Paulo Sousa uznał, że warto na niego postawić, bo umie sobie radzić z niższymi i szybszymi od siebie zawodnikami i nie pomylił się. Dawidowicz był najaktywniejszy z naszych środkowych obrońców. Nie tylko w grze defensywnej, ale też w akcjach zaczepnych. Udowodnił, że warto na niego stawiać.

Najwyższe oceny Krychowiak, Lewandowski – 8, naniższa – Szczęsny – 5

Polskieradio24.pl: skala 1-6

OCENA 4

Pewny w większości interwencji, potrafił dobrze odnaleźć się wśród często zmieniających pozycje rywali, był najmniej widocznym zawodnikiem z linii defensywnej, jednak jego interwencje były bardzo ważne.

Najwyższa ocena – Krychowiaki Szczęsny – 5, Najniższa – Szczęsny i Buksa – 2

FutbolNews: skala 1-10

OCENA 7 (najwyższa wraz z 4 innymi zawodnikami)

Wszyscy narzekali, że wychodzi w pierwszym składzie, a ten… utarł im nosa. Bardzo dobry mecz zawodnika Hellasu. Pewny w interwencjach, nieustępliwy i przydatny w rozegraniu piłki, czasem ruszając od przodu po podaniu o linię wyżej.

Oprócz Dawidowicza 7 otrzymali Lewandowski, Szymański, Glik i Krychowiak. Najniższa Ocena Szczęśny, Linetty, Buksa, Świderski – 5

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *