OSZUSTWO NA UROCZEGO PIESKA – W TYM WYPADKU MALTAŃCZYKA. KU PRZESTRODZE

„Sprzedam rasowego psa z hodowli ostatnie dwie sztuki”. A do tego atrakcyjna cena 3 tysiące złotych, gdzie w większości za daną rasę mamy kwoty znacznie przekraczające 4 tysiące złotych. Chcąc zarezerwować pupila wpłacamy więc wymaganą zaliczkę w kwocie 300 złotych i wiemy już, że nikt nas nie uprzedzi o zakupie szczeniaka, na którego w domu czekają już dzieci. W zamian otrzymujemy adres pod który mamy się zgłosić.

A dalej sytuacja wygląda już jak w Vabanku Machulskiego, gdzie bankier puka do drzwi mieszkania szukając „pana murzyna”. Otwiera mu starsza kobieta zaskoczona wizytą. Podobny przypadek miał miejsce w Elblągu z tym, że tu nikt nie otworzył drzwi.

Mieszkanka małopolski kupiła przez internet dwa szczeniaki rasy maltańczyk wystawione za 3 tysiące złotych. Zaliczkę w umówionej kwocie 300 złotych przelała na konto i dowiedziała się, że małe pieski może odebrać w Elblągu pod wskazanym adresem.

Pozostało już tylko pokonać 594 kilometry i dopłacić 2700 złotych i można się było cieszyć posiadaniem uroczych maltańczyków. Niestety po przyjechaniu pod wskazany adres okazało się, że nikt nie otwiera drzwi, a pan z ogłoszenia… przestał odbierać telefon. Sprawa została zgłoszona na policję jako oszustwo i wyłudzenie pieniędzy. Policja ostrzega przed wpłacaniem zaliczek nieznanym osobom oferującym do sprzedania np. rasowego psa z rodowodem w niebywale atrakcyjnej cenie.

(kn/kh)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *