ZAKOCHANA W „LEKARZU Z JEMENU” 48-LATKA PRZELAŁA MU 80 TYSIĘCY ZŁ. I TO BYŁ KONIEC MIŁOŚCI…

Niedawno pisaliśmy o kobiecie, która straciła 160 tys. zł chcąc pomóc oszustowi podającego się za amerykańskiego żołnierza przebywającego w Jemenie.Przeczytacie o tym tutaj: CHCIAŁA POMÓC „AMERYKAŃSKIEMU ŻOŁNIERZOWI”. ZROBIŁA 4 PRZELEWY – STRACIŁA 160 TYS. ZŁ.

Dziś możecie przeczytać o kolejnej kobiecie, która zaufała oszustowi. Pamiętajmy! Oszuści nie mają żadnych skrupułów. Wykorzystają każdą możliwą sposobność, aby wyłudzić nasze oszczędności. Stosują różne metody i w różny sposób wpływają na nasze emocje. Ofiarą takiego oszusta internetowego padła pewna 48-letnia mieszkanka Szczytna.

Kobieta od marca br. za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznych utrzymywała kontakt z rzekomym polskim lekarzem pracującym, na co dzień w Jemenie, państwie położonym w południowo – zachodniej Azji na Półwyspie Arabskim. Mężczyzna po jakimś czasie wyznał 48-latce miłość i oświadczył, że chce na stałe się przy niej osiedlić. Pokrzywdzona dokonała kilku przelewów na wskazane przez mężczyznę konta, w wyniku czego straciła blisko 80 tysięcy złotych.

We wtorek (07.12.2021r.) do szczycieńskiej komendy zgłosiła się pewna 48-latka. Kobieta oświadczyła, że prawdopodobnie padła ofiarą oszusta. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła, że w marcu br. za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych nawiązał z nią kontakt pewien mężczyzna. Relacja pomiędzy nimi utrzymywała się dość długo.

Mężczyzna ten oświadczył, że obecnie pracuje jako lekarz w Jemenie, państwie położonym w południowo – zachodniej Azji na Półwyspie Arabskim. Przesyłał on jej systematycznie zdjęcia zarówno prywatne jak i te związane z wykonywanym zawodem. Po jakimś czasie miał on wyznać kobiecie miłość i zadeklarować chęć zakupu domu, tak, aby móc się osiedlić jak najbliżej jej miejsca zamieszkania. W między czasie oszust kilkukrotnie poprosił 48-latkę o dokonanie przelewów pieniędzy na wskazane przez niego konta, które miały być przeznaczone na paczkę, która do tej pory do kobiety nie dotarła.

Pomimo wielu pytań i przestróg płynących ze strony pracowników poczty, kobieta przekazała rzekomemu polskiemu lekarzowi blisko 80 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność! Dbajmy o bezpieczeństwo naszych bliskich. Informujmy naszych rodziców, dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich dobroć i życzliwość. Rozmawiajmy z nimi, poinformujmy ich jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś prosi nas o pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła przezorność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policja Warmińsko-Mazurska, (ic/kh)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *