OSTROPEST PLAMISTY – NIEOCENIONA POMOC DLA WĄTROBY

Świat roślin jest niezwykle inspirujący i ciekawy, a czasami nawet niewielka różnica może się okazać bardzo istotna. Dlaczego o tym wspomniano? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że ostropest plamisty bardzo łatwo pomylić ze zwykłym chwastem… Natomiast jak wiadomo, byłaby to bardzo kosztowna pomyłka. Tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że ostropest plamisty jest wykorzystywany nie tylko w farmacji, czy też medycynie, jednak to właśnie pod tym kątem warto się mu szczególnie przyjrzeć.

Ostropest plamisty ma bardzo szerokie spektrum zastosowań i może być wykorzystywany przy różnych dolegliwościach. Chętnie korzysta się z jego właściwości przy krwawieniach, migrenach, endometriozie, a nawet na potrzeby terapii antynowotworowej. Jednak szczególnie dużą rolę odgrywa w suplementacji dla wątroby, której to udziela znaczącego wsparcia. Jest dostępny w przeróżnych formach, a to powoduje, że bez problemu uda się dopasować go do własnych preferencji. Zatem warto przyjrzeć się dokładnie ostropestowi plamistemu.

Czym tak właściwie jest ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to tak właściwie Silybum marianum i jest rośliną dziko rosnącą na wielu łąkach. Co ciekawe, nazywany jest także świętym ostem lub dzikim karczochem i bez problemu można ją także uprawiać na własny użytek. Chociaż pochodzi ona głównie z basenu Morza Śródziemnego, to z uwagi na swoje właściwości bez problemu rozprzestrzeniła się na resztę świata i można ją spotkać także w Polsce oraz na innych kontynentach. Ostropest plamisty posiada fioletowe kwiaty oraz liście z białymi plamkami.

Posiada szerokie właściwości lecznicze, a głównie z uwagi na jego bogaty skład w substancje aktywne, jest on coraz chętniej stosowany. Za jeden najważniejszych pod kątem zdrowia składników uważa się sylimarynę, która jest swego rodzaju kompleksem innych ważnych prozdrowotnych substancji, które wykazują działanie przeciwutleniające. Nie dziwi zatem fakt, że z ostropestem plamistym można się coraz częściej spotkać m.in. w różnego rodzaju suplementach diety, a także monopreparatach. Ciekawe preparaty z ostropestem plamistym w składzie, można spotkać m.in. w bogatej ofercie sklepu SFD.

Wpływ ostropestu plamistego na wątrobę

To jednak o czym mówi się najczęściej to fakt, że ostropest plamisty ma ogromne znaczenie względem wątroby. Działa na nią oczyszczająco oraz odtruwająco, a dzięki temu wpływa na jej zdolności regeneracyjne w pozytywny sposób. Nie dziwi zatem fakt, że można się z nim coraz częściej spotkać m.in. w suplementach diety na wątrobę. Co ciekawe, na uwagę zasługuje także fakt, że ostropest plamisty nie tylko pozwala chronić wątrobę, ale skutecznie działa w przypadku już występujących stanów zapalnych i pozwala się z nimi uporać.

Co ciekawe, ostropest plamisty może być także wykorzystywany przy okazji wszelkiego rodzaju zatruć wątroby (https://sklep.sfd.pl/Watroba-k184.html)  , a w tym do najczęstszych, czyli alkoholowego oraz pokarmowego, a także wielu innych urazów. Stosowanie ostropestu może realnie poprawić kondycję tego ważnego organu, a zatem warto się mu przyjrzeć, gdyby dotknęły nas problemy zdrowotne z nim związane. Chociaż sama ma za zadanie chronić organizm, to ona także potrzebuje czasem wsparcia. To właśnie przemawia za suplementami diety, których wątroba czasami po prostu potrzebuje.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *