OSTRÓDZKIE OBCHODY 82 ROCZNICY AGRESJI ZSRR NA POLSKĄ I DNIA SYBIRAKA

17 września to w historii Polski bolesna i tragiczna rocznica. Tego dnia, w 1939 roku, nasz kraj otrzymał cios w plecy ze strony sowieckiego wroga. Na okoliczność tej rocznicy, chcąc upamiętnić ofiary oraz bohaterów tych tragicznych wydarzeń, w Ostródzie pod Pomnikiem Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP złożono kwiaty i znicze.

W imieniu samorządu miejskiego pamięć ofiar i bohaterów uhonorowała Zastępca Burmistrza Ostródy Agnieszka Krupa przy asyście Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej Roberta Kwiatka. Przy tej okazji składamy serdecznie podziękowania Związkowi Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Ostródzie za pomoc w organizacji oraz obecność podczas uroczystości.
17 września to także Dzień Sybiraka. W Ostródzie zamieszkuje dość liczna, kilkudziesięcioosobowa grupa Sybiraków, którzy zostali uhonorowani już tydzień temu w trakcie koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Reprezentacyjnego Artystycznego Wojska Polskiego w amfiteatrze, otrzymując zaproszenia specjalne, życzenia oraz kwiaty z rąk Zastępcy Burmistrza Agnieszki Krupy.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *