Zamknij

OSTRÓDZIANIN MARCIN OCIEPSKI I MICHAŁ KĄDZIOŁA WYGRYWAJĄ WORLD TOUR!

16:14, 04.08.2019 redaktor Aktualizacja: 16:22, 04.08.2019
Skomentuj

Olbrzymi sukces zanotowała para siatkarzy plażowych - ostródzianin Marcin Ociepski i Michał Kądzioła. Podczas rozgrywanego w Malborku turnieju z cyklu FIVB World Tour 1* nasza para okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie spotkania i tryumfując w całych zawodach.

Najpierw w eliminacjech Marcin i Michał pokonali Serbów Klasnic`a i Milica 2:1 w setach i parę norweską Dybfest/Lovli 2:0. Te dwa zwycięstwa dały im awans do turnieju głównego. Nasi zawodnicy trafili do grupy B, gdzie poszli za ciosem i zwyciężyli 2:1 Białorusinów Dzadkou/Piatrushka oraz Litwinów Vasiljev/Juchnevic 2:1, meldując się w ćwierćfinale.

Tu bez najmniejszych problemów 2:0 pokonali zawodników z Czech Weiss/Tichy, nie pozostawiając złudzeń, kto w tym spotkaniu był lepszy. W poszczególnych setach wynik brzmiał: 21:12, 21:15.

W półfinale na naszych zawodniczów czekała inna polska para - Cichniewicz/Korycki. Po zaciętym pierwszym secie, wygranym do 19, w drugim poszło już dość gładko - do 15. Tym samym Marcin Ociepski i Michał Kądzioła zameldowali sie w finale, gdzie czekała na nich juz para litewska Stankevicius/Knasas. Litwini w półfinale rozprawili się z inną uznaną polską parą Prudel Miszczuk.

Pierwszy set finału był bardzo zacięty, jednak ostatecznie padł łupem Polaków 23:21. W drugim secie Marcin z Michałem dość szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę (8:5) i pilnowali jej do końca. Ostatecznie nie roztronili przewagi, zwyciężając 21:17 i w całym meczu 2:0. Tym samym osiągneli największy sukces w swojej karierze, zwyciężająć w turnieju z cyklu FIVB World Tour Star*.