OSTRÓDZIANIE WALCZYLI NA MISTRZOSTWACH POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

Bez medalu, ale za to z ćwierćfinałem Łukasza Sokołowskiego w grze mieszanej swoje zmagania zakończyli podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego podczas 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski rozegranych w Arłamowie. Mistrzami Polski zostali Natalia Bajor oraz Samuel Kulczycki.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji indywidualnej, w której wystąpiło dwóch zawodników Morlin Ostróda. Łukasz Sokołowski, który udział w Mistrzostwach Polski zapewnił sobie po dobrych startach w turniejach z cyklu Grand Prix oraz Jakub Witkowski, Mistrz Województwa warmińsko-mazurskiego.

Singlowe zmagania lepiej będzie wspominać Witkowski. Popularny „Witek” w pierwszej rundzie pokonał późniejszego Mistrza Polski w grze podwójnej Daniela Bąka (Global Pharma 1924 Orlicz Suchedniów), by w drugiej stoczyć bardzo wyrównany, ale jednak przegrany bój z Maciejem Kubikiem (Dekorglass Działdowo/Liebherr Ochsenhausen). „Sokół” natomiast, z turniejem pożegnał się w meczu otwarcia, po porażce z Michałem Galasem (LZS Kujakowice) 2:4.

Podobnie jak w singlu, ostródzianie zakończyli zmagania w grze podwójnej na pierwszej i drugiej rundzie. Jakub Witkowski, grający w parze z Kamilem Kurowskim (Dekorglass) stoczyli pasjonujący pojedynek z Filipem Szymańskim (Polonia Bytom) i Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), jednak ulegli rywalom w decydującej, piątej odsłonie 11:13.

Łukasz Sokołowski razem z byłem zawodnikiem Ostródzianki Szymonem Kolasą (obecnie: Politechnika Rzeszów) na początek zwyciężyli parę Daniel Lis/Nestor Wasylkowski (UKS Olesno/AZS UE Wrocław), a następnie byli bardzo blisko wyeliminowania późniejszych Mistrzów Polski – Bąka oraz Roberta Florasa.

Najbliżej medalu reprezentanci klubu z letniej stolicy Warmii i Mazur byli w ostatniej konkurencji rozgrywanej w Hotelu Arłamów – grze mieszanej. Jakub Witkowski z Julią Furman (AZS UE Wrocław) przegrali już w pierwszej rundzie, jednak Łukasz Sokołowski razem z Zuzanną Błażejewicz (Gotyk Toruń) dotarli do najlepszej „ósemki” w Polsce! Pokonywali kolejno duety: Karolina Rakowska/Maciej Karmoliński (Skarbek Tarnowskie Góry/Orlicz Suchedniów), Dominika Wołowiec/Michał Krzyżanowski (Start Nadarzyn/Darz Bór Karnieszewice) oraz Wiktoria Wróbel/Adrian Więcek (MRKS Gdańsk/Tenisista Rudno/FSV Mainz). O medal Sokołowski i Błażejewicz ulegli Paulinie Krzysiek i Tomaszowi Lewandowskiemu (Start Nadarzyn/Politechnika Rzeszów) w czterech setach.

Źródło: Morliny Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *