OSTRÓDZCY STRAŻACY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE

Reprezentacja siatkarzy ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zdobyła po raz pierwszy w historii Mistrzostwo Województwa Strażaków w Piłce Siatkowej.

Na giżyckiej ziemi, 29 marca rozegrany został XX Turniej Finałowy, w którym udział wzięło osiem najlepszych strażackich reprezentacji: KW PSP Olsztyn, KM PSP Elbląg, KP PSP Lidzbark Warmiński, KP PSP Giżycko, KP PSP Szczytno, KP PSP Nidzica, KP PSP Węgorzewo oraz KP PSP Ostróda.

Finał mistrzostw poprzedzały rozegrane na początku marca turnieje eliminacyjne.

Mecze siatkarskie rozgrywane były w dwóch grupach. Nasza reprezentacja w grupie zmierzyła się ze strażakami z Nidzicy, Węgorzewa i Szczytna.  Przez ten etap rozgrywek strażacy z Ostródy przeszli jak burza, zwyciężając w każdym spotkaniu  bez straty seta. W finale spotkali się zwycięzcy grup: KP PSP Giżycko i KP PSP Ostróda.

Za faworytów meczu uznawano giżyckich strażaków, którzy przez dwudziestoletnią historię strażackich mistrzostw siatkarskich, siedemnastokrotnie zdobywali mistrzowski tytuł. Dwukrotnie w tych rozgrywkach tryumfowała reprezentacja KP PSP Lidzbark Warmiński. Do finałowego starcia ostródzcy strażacy wyszli na parkiet zmotywowani chęcią przełamania hegemoni gospodarzy turnieju.

Pojedynek był niezwykle zacięty. Po raz pierwszy przez cały cykl turniejowy ostródzka reprezentacja straciła seta. Jednak ostródzianie walczyli do końca, zwyciężając w drugim secie i mecz musiał rozstrzygnąć tie-break. Reprezentacja KP PSP Ostróda wygrała decydującego trzeciego seta i po raz pierwszy w historii zdobyła tytuł Mistrza Województwa Strażaków w Piłce Siatkowej.

Kolejnym miłym akcentem była nagroda indywidualna dla jednego z naszych strażaków –  mł. asp. Krzysztofa Weredy, który został uznany MVP turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. KP PSP Ostróda
 2. KP PSP Giżycko
 3. KP PSP Lidzbark Warmiński
 4. KP PSP Szczytno
 5. KM PSP Elbląg
 6. KP PSP Węgorzewo
 7. KW PSP Olsztyn
 8. KP PSP Nidzica

Skład reprezentacji KP PSP Ostróda:

 1. kpt. Rafał Napiórkowski – kierownik drużyny
 2. asp. sztab. Janusz Markowski – trener
 3. st. kpt. Marcin Wiśniewski
 4. kpt. Bogdan Grzymowicz
 5. kpt. Łukasz Zaniewski
 6. mł. kpt. Damian Ahmad
 7. asp. sztab. Mieczysław Świdczuk
 8. st. asp. Mariusz Licznerski
 9. st. asp. Damian Koch
 10. asp. Przemysław Żydaczek
 11. mł. asp. Krzysztof Wereda
 12. mł. asp. Marcin Rybiński
 13. st. str. Rafał Horbacz

opracowania: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Rafał Napiórkowski

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *