OSTRÓDA: UŻYLI PRZEMOCY WOBEC EKSPEDIENTKI. SPRAWCY KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ ZATRZYMANI

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej, którzy w ubiegły poniedziałek użyli przemocy wobec ekspedientki po tym jak dokonali kradzieży kosmetyków.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek 29 maja w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Jeden z klientów po tym jak dokonał kradzieży kosmetyków chciał opuścić sklep nie uiszczając za nie opłaty. Widząca to ekspedientka wspólnie z postronnym mężczyzną postanowiła powstrzymać złodzieja. Ten jednak korzystając z pomocy stojącego na zewnątrz kolegi w celu utrzymania się w posiadaniu zdobytych przedmiotów, wobec sprzedającej użył przemocy.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce udał się patrol ostródzkiej policji, który w niedługim czasie dokonał zatrzymania obu mężczyzn. Dodatkowo podczas zatrzymania jeden ze sprawców naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza.

Wczoraj (01.06.23) obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do ostródzkiej komendy celem wykonania z nim czynności procesowych. Usłyszeli zarzuty. Teraz sprawą 36 i 32 latka zajmie się sąd.

Za popełniony czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *