OSTRÓDA: SPRAWCA KRADZIEŻY NARZĘDZI PNEUMATYCZNYCH USŁYSZAŁ ZARZUTY

Osoby decydujące się pozyskać cudzą własność, najczęściej sięgają po wartościowe przedmioty, które potem mogą łatwo zamienić na gotówkę. Zgodnie z aktualnymi przepisami podejrzanemu o kradzież narzędzi pneumatycznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje sąd.

W miniony czwartek do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży narzędzi pneumatycznych z terenu jednego z zakładów pracy na terenie Ostródy. W toku czynności ustalono, że skradzione narzędzia sprzedano w miejscowym lombardzie. Policjanci od razu przystąpili do działania. W wyniku informacji zebranych w tej sprawie, szybko ustalili podejrzewanego a działania operacyjne przyczyniły się do ustalenia danych osobowych oraz jego adresu zamieszkania.

Dzisiaj (22.03.2033 r.) mężczyzna usłyszał zarzut. Odpowie za kradzież narzędzi, których wartość oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. 29 latek nie negował swojej winy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Nie ominie go jednak odpowiedzialność karna.

Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Ostróda, (pj)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *