straż pożarna

OSTRÓDA: OSOBÓWKA UDERZYŁA W ŚCIANĘ BUDYNKU NA PARKINGU PRZED STOKROTKĄ NA UL. CZARNIECKIEGO

 Dziś w poniedziałek 31 lipca ok. godz. 9.00 na parkingu przed Stokrotką na ul. Czarnieckiego 47 w Ostródzie doszło do groźnego zdarzenia udziałem kierującego samochodem osobowym marki volkswagen.

Potwierdzam, że samochód osobowy zjechał z parkingu  i uderzył w ścianę budynku na której znajdowała się skrzynka rozdzielcza z przyłączem prądu. Prawdopodobnie mężczyzna kierujący pojazdem w podeszłym wieku zasłabł za kierownicą, a pojazd dalej się potoczył i uderzył w budynek. Kierujący z obrażeniami po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został zabrany do szpitala – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu przeciwpożarowym uszkodzonego pojazdu. Sprawdziliśmy czy nie ma napięcia na uszkodzonej skrzynce rozdzielczej (nie było). Na miejsce wezwane zostało również pogotowie energetyczne. Działania prowadziły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

W wyniku zdarzenia wystąpiły w okolicy braki prądu.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *