ODSZEDŁ ZNANY OSTRÓDZKI FOTOGRAF JAN LIBERACKI

Olbrzymia strata dla Ostródy. Odszedł od nas Jan Liberacki, znany kilku pokoleniom ostródzian, których uwieczniał zdjęciach.

Zawsze pomocny, życzliwy dla ludzi. Na swoich zdjęciach uwieczniał nie tylko ludzi, ale także zmieniające się miasto. Radny Miasta Ostróda.

Jan Liberacki urodził się w 1951 r. w Lubawie, ukończył Politechnikę Szczecińską uzyskując tytuł magister inżynier budowy okrętów. Przez całe swoje życie zajmował się fotografią, prowadząc zakład fotograficzny w Ostródzie istniejący od 73 lat. Od 20 lat był Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej Fotografów przy Izbie Rzemieślniczej w Olsztynie, a także Zastępcą Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie. Na przestrzeni wielu lat dokumentował, jak zmienia się Ostróda, dzięki czemu jego dzieła można podziwiać w wielu publikacjach.
Był to człowiek uśmiechnięty oraz otwarty dla ludzi. Jak sam mówił:
„Praca z ludźmi daje mi możliwości poznania problemów i potrzeb mieszkańców miasta”.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu śmierci składają Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, Zastępca Burmistrza Ostródy Agnieszka Majewska – Pawełko, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Dudzin, radni Rady Miejskiej w Ostródzie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Od jutra tj. 15 maja do 17 maja 2019 r.(piątek) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego będzie można oddać hołd Panu Janowi poprzez wpis do księgi kondolencyjnej, która zostanie wyłożona w sali sesyjnej urzędu na pierwszym piętrze.

Niech spoczywa w pokoju.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *