OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY NA DK16 W OSTRÓDZIE

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem. Tak było również w czasie minionego weekendu.

W niedzielę (10.10.2021r.) około godz. 13:00 na dk 16 na wysokości Ostródy jeden z kierowców zauważył volkswagena, którego styl jazdy wydał mu się dziwny i mógł wskazywać, że jego kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Postanowił go zatrzymać i wezwać policjantów. Funkcjonariusze potwierdzili jego podejrzenia. 46-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za swojego zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Przed sądem odpowie również 67- letni mieszkaniec Torunia, którego do kontroli drogowego zatrzymali policjanci ostródzkiej drogówki. Mężczyzna kierował audi mimo aktywnego sądowego zakazu.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *