OBYWATELSKIE ZATRZYMANIA PIJANYCH KIEROWCÓW KOŁO MORĄGA I W OSTRÓDZIE

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem. Tak było również w czasie minionego weekendu.

W piątek (24.09.2021r.) około godz. 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy na trasie Morąg- Łączno. Zgłaszający jechał za volkswagenem, który poruszał się w dziwny sposób. Jego kierowca wykonywał gwałtowne manewry i jechał tzw. „wężykiem”. Zgłaszający postanowił go zatrzymać a kiedy wyczuł od kierowcy alkohol, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Jak się okazało 46- letni kierowca volkswagena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, kierował bez wymaganych uprawnień. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W niedzielę (26.09.2021r) około godz. 19:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie Ostródy ujęty został nietrzeźwy mężczyzna, który przyjechał do sklepu samochodem. Policjanci pojechali na miejscu i potwierdzili zgłoszenie. Badanie 69- latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy a sporządzona dokumentacja trafi do sądu.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *