NOWE WINDY I URZĄDZENIA DO DEKONTAMINACJI POWIETRZA W OSTRÓDZKIM SZPITALU

W ostródzkim szpitalu zakończono prace związane z wymianą wszystkich wind, pojawiły się także nowe urządzenia do dekontaminacji powietrza.

Nowe windy

Stare, wysłużone i często awaryjne zostały zastąpione nowymi. Zastosowano różnorodne kolorystycznie wykończenie na poszczególnych piętrach. Parter wymaga jeszcze prac wykończeniowych, które zostaną przeprowadzone po zakończeniu wymiany hydrantów oraz wbudowaniu drzwi przeciwpożarowych na kilku oddziałach. Na parterze oraz głównej klatce schodowej zostaną ułożone wykładziny techniczne.
Wartość projektu wymiany wind – ‪883 140‬ zł. Spółka sfinansowała inwestycję ze środków własnych.‬

Nowe urządzenia

Dodatkowo, w ostatnim czasie do ostródzkiego szpitala trafiły dwa urządzenia do dekontaminacji powietrza. Są to mobilne jednostki skuteczne w walce z pleśnią, bakteriami i wirusami. Kontrolują jakość powietrza, gwarantują skuteczną walkę z zakażeniami do jakich może dojść w newralgicznych punktach szpitala. W ostródzkiej placówce zostaną wykorzystane na Oddziale Zakaźnym oraz Oddziale Intensywnej Terapii.
Urządzenia mogą być użyte także w obecności pacjentów gwarantując oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu z szybkością od 10 do 20 kubatur na godzinę. Jest to sprzęt szczególnie przydatny w dobie pandemii COVID-19.
Wartość dwóch urządzeń – ‪250 920‬ zł‬. Sprzęt zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Źródło: Powiat Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *