NOWE MIEJSCA REKREACJI W GMINIE MAŁDYTY

Na terenie Gminy Małdyty powstały nowe siłownie zewnętrzne. Inwestycja „Budowa i udostępnianie 4 siłowni zewnętrznych w miejscowościach Wilamowo, Linki, Sambród i Dobrocin na terenie Gminy Małdyty wraz z wyposażeniem” została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020.

W ramach projektu powstały miejsca do ćwiczeń, samoobsługowe stacje naprawy rowerów, lampy solarne, ławki i kosze na śmieci. 

Do użytku oddano również Otwartą Strefę Aktywności w miejscowości Budwity. Realizacja zadania była możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Małdyty dotacji z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018. Operatorem działań jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Obiekt składa się z urządzeń sprawnościowych, m.in. orbitreka, rowerka, biegacza, stołów do gry w ping-ponga i w szachy, jak również ławek parkowych, kosza na śmieci i tablicy informacyjnej.

Siłownie „pod chmurką” są łatwe w obsłudze i dostępne bezpłatnie dla każdego. Będą mogli korzystać z nich zarówno bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z tego typu urządzeń. Wystarczy tylko chęć do ćwiczeń.

Nowe miejsca rekreacyjno-sportowe umożliwiają nie tylko aktywność fizyczną, ale również stwarzają okazję do wspólnej integracji i w znacznym stopniu poprawiają estetykę przestrzeni publicznej. Koniecznie zadbaj o swoje zdrowie już dziś, bo sport to doskonała metoda, by pozbyć się stresu, złagodzić zgromadzone napięcia i zrelaksować się po całym dniu pracy.

Źródło: Gmina Małdyty

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *