NOCNY WOJEWÓDZKI TURNIEJ SIATKÓWKI SŁUŻB MUNDUROWYCH I RATOWNICZYCH NAD JEZIOREM SAJMINO

Wieczorem i w nocy z 15 na 16 lipca na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino odbył się IX Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego zorganizowany we współpracy przez Policyjny Klub Sportowy MAZURY z Urzędem Miasta Ostróda, Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Ostródzie.

Patronat honorowy i organizacyjny nad zawodami objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.
Sport i sprawność fizyczna w służbach mundurowych jest niezbędnym elementem doskonalenia zawodowego wszystkich funkcjonariuszy. Ciągłe doskonalenie i jej kształtowanie przyczynia się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia różnych akcji i działań na rzecz osób potrzebujących. M.in. w tym celu organizowane są zawody sportowe w różnych dyscyplinach we wszystkich formacjach mundurowych. Spotkania w celu rywalizacji to także integracja środowiska funkcjonariuszy służb i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa oraz ratowania życia ludzkiego.
Do turnieju przystąpiło 19 dwuosobowych drużyn, w których, zgodnie z regulaminem, min. jeden z zawodników reprezentował zawodową służbę, formację lub organizację mundurową, umundurowaną lub ratowniczą. Możliwy był również udział dwóch drużyn organizatora i współorganizatora za zgodą uczestników.
Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 40 i powyżej 40 roku życia. Zawody rozegrano po zmroku na 3 oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem mieszanym.

Do udziału w rozgrywkach stanęli reprezentanci następujących jednostek:

1. UM I Ostróda
2. AŚ Olsztyn
3. 4 W-M Brygada WOT
4. UM II Ostróda
5. PSP Olsztyn
6. KMP Olsztyn
7. KPP Ostróda
8. OPP Olsztyn
9. PP Małdyty
10. KMP/IAS Olsztyn
11. KP Morąg
12. 15 Giżycka Bryg. Zmech.
13. KMP Elbląg
14. ZK Czerwony Bór
15. IBION Ostróda
16. PKS Mazury
17. RW Ostróda
18. PRAWNICY Ostróda
19. SOR Iława
Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry.

Wyniki:

kategoria do 40 lat

Ostatecznie, na najwyższym podium w kategorii do 40 lat stanęła drużyna reprezentująca współorganizatora, tzn. UM II Ostróda w składzie: Samuel Wróbel/Konrad Jaworski.
Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący IBION – Kuba Michalak/Mateusz Jaworski. Trzecie miejsce zajęli żołnierze z 15 Giżyckiej Bryg. Zmech. w składzie: Michał Kobus/Patryk Kulpaka.

kategoria powyżej 40 lat

W kategorii 40+ zwyciężyła dużyna z ZK w Czerwonym Borze w składzie: Marcin Kawiecki/Jerzy Tatol.
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KMP Elbląg – Marcin Kucharczuk/Krzysztof Rząca a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z RW Ostróda w składzie: Marcin Danowski/Bartłomiej Wasilewski.
Tradycyjnie wyłoniono w poszczególnych kategoriach najlepszych zawodników turnieju.
Statuetkę dla gracza „the best of the best” do 40 lat otrzymał Samuel Wróbel z drużyny UM I Ostróda.
Najlepszym w kategorii powyżej 40 lat został uznany Marcin Kawiecki reprezentujący ZK Czerwony Bór.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach nocnych, służbowych potyczek na plaży w Ostródzie🏐‼️
——————————-
Oficjalna strona Klubu: www.pksmazury.com
Źródło: PKS Mazury

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *