NIETRZEŹWI KIEROWCY W PIETRZWAŁDZIE I MIŁOMŁYNIE, KOLIZJA Z UDZIAŁEM QUADA CZYLI WEEKEND NA DROGACH POWIATU

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu ośmiu kolizji. Zatrzymano dwóch kierujących pod działaniem alkoholu oraz jednego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę (25.02.23) w miejscowości Pietrzwałd w gminie Ostróda patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 61–latka, który kierował samochodem osobowym marki nissan będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej.

Również w sobotę (25.02.23) w Miłomłynie przy ul. Pasłęckiej ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 28-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki volkswagen będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność około 0,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do wniosku o ukaranie.

Tego samego dnia (25.02.23) również w Miłomłynie, 24-letni kierujący samochodem marki opel prowadził swój samochód pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili dokumentację procesową w celu jej przekazania do sądu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (25.02.23) na drodze gruntowej pomiędzy miejscowościami Rychnowo – Domkowo w gminie Grunwald gdzie kierująca czterokołowcem ciężkim marki polaris, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego wywrócenia. Kierująca doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała jedynie ogólnych potłuczeń. W trakcie zdarzenia była trzeźwa. Wobec kierującej zastosowano środek pozakarny w postaci pouczenia.

KPP Ostróda, (mp),

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Gierzwałdzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *