NIE CHCIAŁ IŚĆ PO PIWO DO SKLEPU, WIĘC KONKUBINA WEZWAŁA NA NIEGO POLICJĘ

W niedzielę (27.11.2022r.) po godz. 18:00 do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że chce patrol policji, ponieważ jej konkubent się awanturuje, po czym się rozłączyła.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Podczas rozmowy okazało się, że oboje znajdują się pod znacznym działaniem alkoholu. 57 – latka oświadczyła funkcjonariuszom, że jej partner wyłącza jej TV, po czym stwierdziła, że nie chciał iść po piwo do sklepu, a następnie dodała, że w ogóle to nie wie czemu wezwała policję. W związku z powyższym kobieta za bezpodstawne wezwanie policji w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.

Na numery alarmowe tj. 112, 999, 998, dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1500 złotych. Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której – w wyniku np. głupiego żartu – patrol policji nie dotrze.

KPP Iława

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *