Urząd Miejski w Ostródzie

NIE BĘDZIE KONKURSU NA SKARBNIKA MIASTA OSTRÓDA. BURMISTRZ PRZEDSTAWI KANDYDATA RADNYM

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie kolejnego konkursu na kluczowe stanowisko w Urzędzie Miejskim w Ostródzie – skarbnika Miasta Ostróda. Przypomnijmy, że od 2013 roku stanowisko to pełni Marta Bożęcka, która jednak kończy swoją pracę z końcem maja.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostródzie, Mariusz Wawrzyniak, nie będzie kolejnego naboru ani procedury konkursowej. Na najbliższej sesji Rady Miasta Burmistrz przedstawi kandydatkę/kandydata na to stanowisko.

Jak podkreśla rzecznik, zgodnie z prawem, zaproponowanie skarbnika jest wyłączną kompetencją burmistrza, tylko ten organ ma inicjatywę w tym zakresie. Z kolei Rada Miasta taką propozycję może przyjąć lub odrzucić i jest to również jej suwerenna kompetencja. Zatem wybranie skarbnika miasta czy gminy zawsze wymaga zgody tych organów.

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej są wprowadzone punkty: podjęcie uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Ostróda oraz podjęcie uchwały w sprawie powołania Skarbnika Miasta Ostróda.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *