MORĄG: PIJANY PRÓBOWAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICJĄ, DRUGI Z 3 PROMILAMI UDERZYŁ W INNE AUTO

Pijani kierowcy to wciąż plaga na naszych drogach. Dwóch takich delikwentów zostało uziemionych w niedziele w Morągu, jeden miał ponad 3 promile alkoholu!.

Próbował uciekać samochodem przed policją

W niedzielę 2 października około godziny 23:00 w Morągu, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic zauważyli pojazd marki nissan, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu.

Policjanci w celu sprawdzenia swoich przypuszczeń dali wyraźny znak do zatrzymania pojazdu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Sygnały te zostały jednak zignorowane, a siedzący za kierownicą 25-latek podjął próbę ucieczki ulicami miasta. Po chwilowym pościgu mężczyzna zatrzymał się na ul. Dąbrowskiego.

Już bezpośrednio po zatrzymaniu od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie na jego zawartość wykazało obecność 1.5 promila tej substancji w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kompletnie pijany uderzył w inny samochód w okolicach ronda pałacowego

Także w niedzielę  w Morągu w okolicach ronda pałacowego doszło do zderzenia pojazdów gdzie 29-letni kierujący samochodem osobowym marki volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu również marki volkswagen. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego ostródzkiej jednostki zatrzymał mężczyznę będącego sprawcą kolizji.

Jak się okazało był on kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało obecność ponad 3 promili tej substancji w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *